O nás

Záleží nám na vzdělání vašich dětí. Naše společnost vyniká kvalitní výukou, krásným prostředím a opravdu individuálním přístupem.

Zkušení pedagogové

Mgr. Dita Klucová

Mgr. Diana Capoušková

Mgr. Miroslava Bžochová

Petra Bečvářová Dis.

Bc. Vladimír Haška 

Proč školka a škola

V roce 2007 jsme přemýšleli, kam budeme dávat naše děti, do jaké školky/školy. Bohužel jsem měl ze základní školy i školky většinou nepříjemné zkušenosti, šikana od spolužáků, šikana od pedagogů, většinou nudné předměty či styl výuky.

Do školy jsem každý den chodil s pocitem velké marnosti a nezájmu o předměty.

Na semináři pro tatínky v roce 2007 jsem se poprvé setkal s metodou Marie Montessori, která mne uchvátila svou komplexností, nápaditostí, hloubkou a metodičností. Dále jsem se seznámil s principy a celým příběhem Svobodné školy - Summerhill, která existuje již téměř 100 let ve Veké Británii. Zjistil jsem, že to je to, co může být přínosné nejen pro mé děti, ale i pro ostatní děti a jejich rodiče, kteří jsou rozčarováni z klasického vzdělávacího systému.

V tuto chvíli / 2016/ jsme udělali školku, školu první stupeň, školu druhý stupeň, budeme usilovat o střední školu, vysokou školu, domov pro seniory, komunitní bydlení a bydlení pro naše kolegy.

 Vladimír Haška


Projekty a spolupráce

Myslíme si, že není možné provozovat kvalitní školku a školu bez spolupráce s rodiči. 

Pokud se rozhodnete dát dítě do naší školy a školky, je pro nás důležitá i aktivní spolupráce.